• 05077610105
  • info@adanaocaktamiri.com

Tamir Ve Bakım

Ocak Bakımı Nedir ?

Adana bölgesinde sanayi ocakları veya ev ocaklarının tamir ve bakımlarında her zaman yanınızdayız. Özellikle ticari amaçlı işletmelerde sürekli rutin kontrol yapılması hayati derecede önem arz etmektedir. Genellikle en büyük sorun ocaklarda kullanıma bağlı olarak zamanla eskiyen ve gaz kaçıran malzemelerin bulunmasıdır. Gaz kaçağı olan bir ocak kullanıcılara maddi ve manevi olarak zarar vermekte eğer hissedilmez ise zamanla söz konusu gaz kaçağı daha büyük bir hale gelerek ani alev parlamaları meydana getirecektir. Bununla beraber ortamda bulunan canlıların metan, bütan ve propan gazına maruz kalması sonucu asabiyet, yorgunluk ve kaygı bozuklukları meydana gelip manevi olarak kayıplara yol açmaktadır. Gaz kaçaklarının tespiti ve sorunun giderilmesinin bir diğer boyutu ise kullanılamadan havaya karışan gazın ekonomik kayıplara sebebiyet vermesidir.

Gazlı aletler ile çalışırken rutin bakımların yapılması size ve işletmenize her zaman katma değer sağlayacaktır.

Ocak Bakımı Nasıl Yapılır ?

Ocak Bakımı nasıl yapılır sorusuna  verilebilecek olan en iyi cevap ocakların günlük , haftalık , aylık bakımlarının yapılıyor olmasının bilinmesinden başlayacaktır. Ocak ve fırınlarınızın her kullanımdan önce ve sonra yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır. Özellikle ev dışı sanayi ve endüstriyel tarzda kullanılan ocaklar da muhakkak ocak gaz basınçlarının gösterge cihazlarının çalışıyor olmasının kontrol edilmesi gerekir. Vanaların açılıp kapatılması ve gaz akışının sağlanabiliyor olması da ayrı bir önem taşıyan , üzerinde hassasiyet ile durduğumuz diğer bir konudur.

Ocak, fırın ve kuzine bakımlarını yaptırmak konusunda uzman ehliyet ve liyakat sahibi insanlar tarafından yapılıyor olması çok önemlidir. En önemli ve üzerinde titizlik ile durulacak olan konu ehil bir ustanın söz konusu ocak, fırın veya kuzineye müdahale etmesidir.

05077610105 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Lütfen telefon numarasını tıklayınız.

Tek yapmanız gereken telefon numarasını tıklamaktır.

Ocak bakım ve onarımlarınız için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ayrıca sayfamızı beğenmek için Tıklayınız.