• 05077610105
  • info@adanaocaktamiri.com

Ocak Dönüşümleri

Ocak Dönüşümü Nedir ?

 

Adana da ocak dönüşümlerinin yapılması ve ocakların genel bakım arızalarını gidermek amacıyla ekibimizin güçlü teknik yapısı size her zaman hizmet vermeye hazırdır.

Ocak dönüşümü denildiği zaman aklımıza ilk öncelikli olarak LPG veya Doğalgaz gelmelidir. Ocağınız daha önce LPG ile kullanılıyorken, daha sonra evinizde doğalgaz tesisatının yapılması veya taşındığınız yerde doğalgaz tesisatı bulunuyor olmasından ötürü ocağınızı kullanabilmeniz amacıyla LPG den Doğalgaz’a dönüşümünün yapılıyor olması gereklidir. Aksi durumda yani ocağınız mevcut hali ile alev çıkarsa dahi istenmeyen kötü , olumsuz sonuçlara sebep olabilirsiniz. Olumsuz durumlardan kastımız en basit şekilde tava, tencere veya sanayi ocaklarında kullanılan kazanlarınızda is, duman ve yanmama gibi şeylerdir.

Bu tür durumlardan sakınmanız amacıyla işinin uzmanı bir teknik servis ile iletişime geçip, ehil ve mesleki yeterlilik ve kabiliyete sahip kişilere ocak, fırın ve diğer eşyalarınızı teslim etmeniz olacaktır.

Ocak dönüşümleri kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır.

  1. LPG den doğalgaza dönüşüm veya
  2. Doğalgazdan LPG ye dönüşüm.

Lpg veya doğalgazdan yapılacak olan dönüşümlerde öncelikli olarak ocak ile gaz tesisatı arasında özel üretilmiş çelik dokuma ve kaplama borunun bulunması gereklidir. Tesisat ile ocak arasında bağlantıyı sağlayan bu boru özel malzemelerden üretilmiş dayanım ve mukavemeti çok yüksektir.

Piyasada satılan ocak ile tesisat arasında bulunan borular veya hortumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şey üzerinde TSE damga veya logosunun veya yazısının bulunuyor olmasıdır. TSE ile ilgili herhangi bir bildirim yoksa o hortumu mümkün mertebe kullanmamanız sizin menfaatinize olacaktır.

Ocak ile doğalgaz tesisatı arasında bulunan bu çelik dokuma hortumun en önemli özelliklerinden birisi yüksek sıcaklıklarda kolay kolay yanmamasıdır. Üzerinde bulunan plastik kaplama ise yüksek kalitede ve ısı ile karşılaşmada yanmayan malzeme olarak üretilmiştir.

Ocak ve doğalgaz tesisatı arasında bulunan bu hortumda bağlantı noktalarında muhakkak klindirik özel gaz sızdırmazlık ürünü olan conta kullanılmalıdır. Söz konusu bu contanın kullanılmaması durumunda ciddi manada gaz sızıntısı ve kaçağı olacak ve devamında ise ciddi durumlara sebebiyet verecektir.

Ciddi durumlardan kasıt ise; en basitinden ocağınız yanmıyor dahi olsa gaz zehirlenmesi, gaz sıkışması ve kokuyu hissetmeyip ocağın yakılması veya küçük bir ateşin yakılması durumunda patlama, ateş parlaması ve yangın tehlikesi en önemlisi ise ölüm tehlikesi bulunmaktadır.

Adanaocaktamiri.com sitemizde sizlere ocak dönüşümlerini profesyonel şekilde yapan teknik personel ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Bu anlamda ocak dönüşüm işlerinizde bizi aramadan karar vermeyiniz !

Her türlü kısacası bütün gazlı cihazların birbirlerine dönüşümleri mümkün olmaktadır. Ne kadar eski olursa olsun hiç fark etmemektedir. Lpg den doğalgaza, doğalgazdan ise Lpg ye dönüşüm mümkün olmaktadır.

İletişim kısmında telefon numaramız bulunmaktadır.

Ocak Dönüşümünde Kullanılan Parça ve Ekipmanlar ;

05077610105 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Lütfen telefon numarasını tıklayınız.

Tek yapmanız gereken telefon numarasını tıklamaktır.